Prisimenant smagiausias rudens akimirkas

Jau pirmadienį ateiname į žiemą, todėl verta prisiminti smagiausius šio rudens momentus. O per jį tiek daug nuveikta, patirta, paragauta, pažinta, išmokta ir daug kur nukeliauta. Visai neseniai rugsėjis vėl sukvietė visus vaikučius į darželį kartu su „Svirplio“ ansamblio muzikantais. Pačių mažųjų laukė atnaujintos grupės su naujomis grindimis ir baldeliais. Taip pat džiaugiamės nauja, gražia, renovuota, modernia virtuve. Šiemet darželį pradėjo lankyti daug naujų vaikučių, kurių mes labai laukėme ir kuriems reikėjo laiko priprasti, nes adaptacija yra nelengvas ir svarbus laikotarpis. Tam darželio personalas skyrė daug pastangų. Per tuos greitai prabėgusius tris rudens mėnesius kiti, jau ne pirmus metus lankantys darželį ugdytiniai džiaugėsi sugrįžę į įprastą pilną netikėtumų ir veiklos ritmą. Be įprastinės veiklos – žaidimų, ryto ir dienos ratų, muzikinių užsiėmimų, būrelių ir kitų smagių dalykų nuėmėme užaugintą derlių, aplankėme muziejus, keliavome pėsčiomis po Valakampių apylinkes, dalyvavome vokiečių kalbos savaitėje, vykome į vokišką Martinos Schwarz koncertą, lankėmės vaikų pensione, kuriame žiūrėjome spektaklį „Ropė“. Spalio mėnesį darželyje sulaukėme net 19 svečių iš Norvegijos darželio – mokyklos, su kuriais kartu žaidėme ir dalinomės profesine patirtimi. Įkvėptos svečių apsilankymo auklėtojos Nijolė, Diana ir Viktorija „Nykštukų“ ir „Boružiukų“ grupėse surengė šiaurės šalių bibliotekos savaitę. Vaikai visą savaitę buvo pasinėrę į tų šalių veikėjus ir jų nuotykius. Nepaprastai linksma ir sveika buvo diena be automobilio, kai visi vaikučiai į darželį atvyko įvairiausiais ratais rateliukais, taip pat bėgimų dienos, turiningos ir linksmos sportinės veiklos šį nuostabųjį rudenį lauke. Vaikučius aplankė policijos pareigūnės ir jų padėjėjas Amsis, kuris mokė juos saugiai elgtis gatvėje, kieme, transporto priemonėse ir kaip išvengti nelaimingų atsitikimų. Darželyje taip pat lankėsi VU medicinos Fakulteto studentai. Jie vaikučiams padėjo „išgydyti“ negaluojančius žaisliukus. Vaikai jiems su didžiausiu rūpesčiu pasakojo apie jų žaisliukų „ištinkančias traumas“. Visa darželio bendruomenė prisijungė prie pilietinės iniciatyvos, skirtos paminėti Tarptautinę tolerancijos dieną. Džiaugiamės atrakindami tolerancijos simboliu – raktu tolerancijos duris. Vaikams pažinti ir kalbėtis apie jausmus, juos įvardinti ir valdyti padeda kimočiai. Jie kol kas atkeliavo tik į „Spinduliukų“ grupę, nes „Spinduliukų“ grupės auklėtoja Nelia jau baigė mokymus ir pasiruošė dirbti emocinio intelekto ugdymo programa, kurioje dalyvauja kimočiai. Nuėmę gausų daržovių derlių šventėme ir linksminomės. Šv.Martyno dienos vakarą visi rinkomės su savo pagamintais žibintais, sausainiais ir šilta arbata, dalinomės šiluma ir meile su šalia esančiais. Rudenėlio šventė vėl apjungė mūsų įstaigos bendruomenę bendrai smagiai veiklai. Mūsų darželio aplinka yra labai dėkinga šiai šventei, nes mus supa nuostabi gamta. Auklėtojos ugdo vaikučių meilę gamtai, skatindamos ją pažinti ir puoselėti. Mūsų įstaigos pedagogės Jolita, Kristina, Nelia ir Viktorija skaitė pranešimus apie jaunųjų gamtos tyrėjų ugdymą Vilniaus miesto konferencijoje „Gamtos apsuptyje semiuosi patirties“ .

Mes, visa „Lakštingalos“ lopšelio – darželio bendruomenė (vaikai, tėvai, darbuotojai) galime džiaugtis, nes dirbame su meile, darniai ir profesionaliai.

Ačiū visiems