Edukacija „Pasimatuok eigulio kepurę“

Šiandien „Pelėdžiukų“ grupėje svečiavosi miškininkas Raimundas Ereminas su aplinkosaugine iniciatyva „Pasimatuok eigulio kepurę”, kurios tikslas – padėti pažinti mišką, paukščius, augalus. Visi keliavome į šalia esantį mišką sužinoti gamtos paslapčių. Eidami aptikome stirnos guolį, žemėje įspaustus pėdsakus ir net kelis kailio šerius. Susipažinome su miške gyvenančiais paukščiais. Žaidėme žaidimą „Išgelbėk medį”. Beje, ar žinote, kad išgelbėti medį ne taip ir sudėtinga. Tereikia jį apkabinti…vienam, dviese, trise ar keturiese. Vėliau vaidinome „Miško teatrą”, kurio metu supratome, ką vadiname „mišku” (šalia augantys medžiai turi liestis savo šakomis), kaip ir kodėl retinami miškai: vieni iš mūsų buvome pagraužti vabalų medžiai, kiti apibraižyti elnių ar briedžių ragų, treti pūvantys, ketvirti išvirtę, dar kiti stovėjome tvirtai, kaip medžiai šaknis į žemę suleidę. O kai papūtė uraganinis vėjas, turėjome visi „nuvirsti” ant žemės. Grįžę į darželį supratome, kiek daug paslapčių yra miške. Labai džiaugiamės pamatę, užuodę ir pajautę miško erdvę ir nors trumpam pasimatavę žalią eigulio kepurę.