Vasarą linksma darželyje

Sveikas vaikas – tai visų tėvų svajonė ir ugdytojų tikslas. Ar vaikas toks užaugs, priklauso nuo suaugusiųjų – kokias sąlygas vaikui augti ir vystytis jie sudarys. Vaiko organizmą labai stipriai veikia jam skiepijamas gyvenimo būdas bei aplinka, kurioje auga.

Vasara – tai pats metas džiaugtis saulės spinduliais, aktyviai judėti bei džiaugtis  visais vasarą teikiamais malonumais. Svarbiausius įgūdžius vaikai greičiau įgyja gamtoje, todėl nusprendėme surengti turizmo dienas. Šią idėją padėjo įgyvendinti tėveliai, su jų pagalba statėme tikras palapines ir galėjome turistauti , užkandžiauti gamtoje, „žvejoti „, „virti žuvienę ant laužo“.

Vasarą mes galime  daug pajusti ,išgirsti, patirti. Pagal vasaros sveikatingumo planą vyksta įvairiausia veikla, vaikai prasmingai leidžia laiką lauke. Kiekvieną rytą mankštą darome lauke, kas suteikia daug energijos ir geros nuotaikos. Renkame vaistažoles, mokomės pažinti augalus, meninei veiklai naudojame gamtinę medžiagą. O vasara be smėlio tiesiog neįsivaizduojama. Statomos smėlio pilys dekoruojamos šakelėmis, uogomis, gėlėmis. Šilta ir nuostabi ši vasara ir vaikučių darželyje tikrai daug. Už vasaros teikiamų malonumų projektą darželyje, kuris vyksta visose grupėse   šią vasarą atsakingos mokytojos Nijolė ir Diana.

Ps. Jau ragaujame cukinijų derlių

Saugus elgesys prie vandens

Vasara – džiaugsmų ir atradimų metas. „Aitvariukų“, “Kiškučių“, Žiogelių“, „Deimantėlių“, „Pūkelių“ Saulučių“ ir „Bitučių“ grupių auklėtiniai ir pedagogės dalyvavo savaitės projekte „Saugus elgesys prie vandens“. Už projekto įgyvendinimą buvo atsakingos mokytojos Ala ir Aišan.

Pasitelkiant informacines technologijas , vaikai buvo supažindinti su saugaus elgesio taisyklėmis prie vandens telkinių. Vaikai aptarė, kodėl pavojinga maudytis be suaugusiųjų priežiūros, kaip elgtis skęstant ir išsilaikyti ant vandens paviršiaus. Jie taip pat sužinojo, kad vaikai gali padėti nelaimės ištiktam žmogui, tik jų pagalba turi būti saugi jiems patiems. Vaikučiams ir jų tėveliams buvo išdalinti informaciniai lankstinukai su bendro pobūdžio mokslu paremta skendimo prevencijos informacija. Skaitykite toliau

„Vasara sveikiau“

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras vykdo nemokamą sveikatinimo projektą, skirtą vaikams bei jų tėvams / globėjams „Vasara sveikiau“. Kviečiame Jus tapti sveikatinimo ambasadoriais ir maloniai prašome pasidalyti pridėta projekto programa su ugdytinių tėvais / globėjais. „Vasara sveikiau“ projekte profesionalių kineziterapeutų, psichologų, burnos higienistų, visuomenės sveikatos specialistų bei dietistų nemokami sveikatinimo renginiai vyks iki rugpjūčio 29 d. net penkiose Vilniaus miesto vietose: Bernardinų sode, Tuskulėnų rimties, Verkių, Vingio parkuose bei Karoliniškių kraštovaizdžio draustinyje.

 

 

DĖL TEISĖS Į NEMOKAMĄ MAITINIMĄ PRIEŠMOKYKLINUKAMS

MIELI TĖVELIAI,

Informuojame, kad 2020 m. rugsėjo 1 d. įsigalioja Lietuvos Respublikos socialinės paramos
mokiniams įstatymo nuostata dėl visuotinio nemokamo maitinimo, pagal kurią nuo 2020 m.
rugsėjo 1 d. mokiniai, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo programą (toliau –
priešmokyklinukai), įgyja teisę į nemokamus pietus, nevertinant šeimos pajamų. Šią teisę
įgyja ir globojami vaikai, todėl dėl nemokamo maitinimo mokiniams gali kreiptis ir vienas iš
vaiko globėjų.
Kad priešmokyklinukui būtų skirti nemokami pietūs naujais 2020/2021 mokslo metais, tėvai
(globėjai) turi pateikti prašymu. Prašymus galima pradėti teikti jau nuo 2020 m. liepos 1 d.
Užpildytą prašymą-paraišką gauti socialinę paramą mokiniams ( SP-11 forma ) galima
pateikti Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Socialinių išmokų skyriui.
Prašymus-paraiškas galima teikti šiais būdais:
1. Tiesiogiai el. būdu per Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą www.spis.lt ;
2. Neturintiems galimybių pateikti prašymą el.būdu, užpildyti pridedamą formą(prašymo
forma), ją pasirašyti ir nuskenuotą ar nufotografuotą:
– atsiųsti el. paštu sis@vilnius.lt arba
– siųsti paštu ar atnešti į Socialinių išmokų skyrių adresu Kauno g. 3, LT-01314 Vilnius.
Daugiau informacijos apie nemokamą mokinių maitinimą paskambinus Socialinių išmokų skyriaus bendruoju telefonu 8 700 35545

Kaip apsisaugoti nuo erkių?

Tinkama apranga

  • Renkitės šviesiais drabužiais.

  • Viršutinė aprangos dalis rekomenduojama ilgomis rankovėmis prigludusiomis prie riešo,

  • Vaikams uždėkite kepurę, užmaukite kojines, kelnes, kad liktų kuo mažiau nuogo kūno,

  • Veiksmingas patarimas yra auti vaiką ilgaauliais botais arba sukišti kelnes į kojines – taip erkės neturės galimybių įsisiurbti.

Skaitykite toliau

Tarptautinė vaikų gynimo diena

,, Vaikai – gražiausios pasaulio gėlės. Ir niekas taip gražiai nežydi, kaip šypsena vaiko lūpose, niekas taip greit nedžiūsta, kaip vaiko ašaros, niekas taip nepasotinamas, kaip vaiko noras sužinoti, pažinti…” ( A. Baltrūnas )

Vasara prasideda gražia švente – Tarptautine vaikų gynimo diena.

Tad Birželio 1 d. pakvietėme vaikus į pačią spalvingiausią ir daugiausiai emocijų sukeliančią šventę. Atėjusius vaikučius pasitiko garsi ir smagi muzika. Po sočių pusryčių visos grupės susijungė per Zoom platformą, kurioje pasveikinome vieni kitus su švente. Šviečiant vasariškai saulutei visi vaikai kieme pasipuošė savo aikšteles, smagiai šoko ir dainavo. Ilgai nelaukę, mažieji darželio išdykėliai suskubo spalvotomis kreidelėmis dabinti kieme esančią asfaltinę dangą.

Kiekvienas praeivis iš įvairiomis spalvomis pasidengusio kiemo galėjo numanyti, jog čia vyko smagi, vaikams skirta šventė, kurioje netrūko skambaus vaikiško juoko.

Mieli Tėveliai, Seneliai, Kolegos ir Draugai!

Nuoširdžiai dėkojame už paramą mūsų lopšeliui- darželiui «Lakštingala» , kurią suteikėte praėjusiais metais pervesdami 2 proc. pajamų mokesčio sumos. Už paramos lėšas  jau yra užsakytos ir greitu laiku bus sumontuotos vaikų ypač  mėgstamos   trys supynės-lopšiai vaikų žaidimų aikštelėse. Paramos lėšos tradiciškai mūsų lopšelyje darželyje Darželio Tarybos sprendimu yra  skiriamos tiesioginiam vaikų naudojimuisi. Džiaugiamės mūsų bendravimu  ir bendradarbiavimu, tikime Jūsų gerumu bei supratingumu ir prašome  iki gegužės 1 d. vėl padovanoti mūsų įstaigai GPM mokesčio dalį.
Būtume dėkingi, jeigu šiuo laišku pasidalintumėte su savo pažįstamais ir pakviestumėte juos prisidėti, skirti savo 1,2% GPM. Primename, kad prieš tai būtina deklaruoti metines pajamas.
Su nuoširdžiausiais linkėjimais L/d ,,Lakštingala“ komanda

Deklaravimas VMI
Rekvizitai
Vilniaus lopšelis – darželis „Lakštingala“
Lakštingalų g. 10, Vilnius
Įstaigos kodas: 190023010
Atsiskaitomosios sąskaitos numeris: LT047044060003977317
SEB bankas

AKTUALI INFORMACIJA TĖVELIAMS

Vilniaus miesto savivaldybės nurodymu dėl COVID-19 viruso nuo š.m. kovo
13 d. iki balandžio 17 d. darželio veikla sustabdyta. Apie pasikeitimus informuosime.

Atkreipiame dėmesį, kad vadovaujantis Mokesčio tvarkos 8 ir 11.2.9
punktais, mokestis už vaiko ugdymą paskelbus epidemiją nemokamas.
Visų grupių vaikų tėveliams nuo kovo 30 d. bus išsiųstos užduotėlės ir siūloma veikla, kurią galėsite atlikti su savo vaiku.

Jei turite klausimų, juos galite pateikti mums raštu rastine@lakstingala.vilnius.lm.lt .
Į visus klausimus mielai atsakysime.

Likite sveiki


Kaip tėvams išgyventi ir auklėti vaikus karantino metu?

Skaitykite daugiau: http://www.svietimonaujienos.lt/kaip-tevams-isgyventi-ir-aukleti-vaikus-karantino-metu/?fbclid=IwAR3xIyfcrdK8x_xdpKYXzyRw_4v3I4Kxq291xG0nEH4c7vpu8AsS8p1bmto

Dėl ugdymo proceso organizavimo nuotoliniu būdu

VILNIAUS LOPŠELIO-DARŽELIO „LAKŠTINGALA” IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO PROCESO ORGANIZAVIMO NUOTOLINIU BŪDU TVARKOS APRAŠAS

Veiksmų planas, nustačius Covid-19

Sudėtinga situacija ne tik šalyje, bet ir visame pasaulyje, gali sukelti daug nemalonių minčių. Svarbu mokėti priimti stresines situacijas bei išmokti būdų, kaip tokią būseną sumažinti, o kai kuriais atvejais – įveikti.

Kviečiame susipažinti su Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijomis kaip valdyti stresą Covid-19 laikotarpiu: Tėvams ir Vaikams