Saugus elgesys prie vandens

Vasara – džiaugsmų ir atradimų metas. „Aitvariukų“, “Kiškučių“, Žiogelių“, „Deimantėlių“, „Pūkelių“ Saulučių“ ir „Bitučių“ grupių auklėtiniai ir pedagogės dalyvavo savaitės projekte „Saugus elgesys prie vandens“. Už projekto įgyvendinimą buvo atsakingos mokytojos Ala ir Aišan.

Pasitelkiant informacines technologijas , vaikai buvo supažindinti su saugaus elgesio taisyklėmis prie vandens telkinių. Vaikai aptarė, kodėl pavojinga maudytis be suaugusiųjų priežiūros, kaip elgtis skęstant ir išsilaikyti ant vandens paviršiaus. Jie taip pat sužinojo, kad vaikai gali padėti nelaimės ištiktam žmogui, tik jų pagalba turi būti saugi jiems patiems. Vaikučiams ir jų tėveliams buvo išdalinti informaciniai lankstinukai su bendro pobūdžio mokslu paremta skendimo prevencijos informacija.

Prie šios smagios ir naudingos veiklos prisijungė vienas tėvelis, kuris parodė vaikučiams kaip taisyklingai kvėpuoti plaukiant, kokie yra plaukimo stiliai.

Veiklas apie vandenį paįvairino vaikų labai mėgstami eksperimentai: “Skęsta-neskęsta“, Judantis guašas“, piešimas druska ir akvarelėmis ir kt. Vaikams buvo įdomu stebėti, kad plastmasinis šaukštas plūduriuoja, o metalinis nuskendo. Vaikai buvo labai nustebę, kai pamatė, jog šaltame vandenyje guašas susimaišo lėčiau nei šiltame. Ypač vaikučiams patiko piešti su pipetėmis, laistytis, žaisti su vandens žaislais, maudytis baseinėliuose. Taip pat niekas nepamiršo palaistyti gėlyčių ir darželyje auginamų daržovių. Savaitės pabaigoje vaikai šėlo muilo burbulų sūkuryje –leido, gaudė, sprogdino. Visiems vaikams ši savaitė suteikė daug gerų emocijų, leido patirti buvimo drauge džiaugsmą.